+ - O nas CB&R Oferta Aktualności Zapytanie Kontakt

Cloud Backup & Recovery


Schemat modułowej konfiguracji funkcjonowania aplikacji CB&R (3 kopie, min 2 różne lokalizacje) przedstawiono poniżej.


Konkretna koniguracja może być uproszczona lub rozbudowana w zależności od przyjętego sposobu rozproszenia kopii danych, wielopoziomowości oraz przyjętego przemyślanego sposobu ich odzyskiwania w przypadku awarii u użytkownika.

Podstawe funkcje aplikacji CB&R to:
- Kopiowanie i przechowywanie kopii systemu IT klienta.
- Odtworzenie częściowo utraconych danych.
- Zupełne odtworzenie całkowicie zniszczonego systemu IT.

------------------------------------------------------------------------------
Cloud Backup & Recovery - informacje ogólne.

Opis Technologia Bezpieczeństwo


SEJF DANYCH to idealne zabezpieczenie IT każdego przedsiębiorstwa poprzez backup i szybkie odtwarzanie: aplikacji, danych z serwerów, komputerów, laptopów i urządzeń mobilnych.


Certyfikat FIPS 140-2 to najwyższy standard zabezpieczenie aplikacji i danych.

Close

MiniDC Sp. z o.o.

Założona w 2015r. spółka MiniDC Sp. z o.o. zajmuje się świadczeniem usług w zakresie IT a szczególnie wdrażaniem, w obszarze mikro-przedsiębiorstw działających w Wielkopolsce, bezagentowego systemu ochrony danych MINI SEJF DANYCH stosującego jako "silnik" aplikację Cloud Backup & Recovery firmy ASIGRA.
Spółka zarządza własnym "Mini Data Center".

Dane rejestrowe Spółki: KRS: 0000, NIP: , REGON:
Siedziba: 63-300 Dobrzyca ul. Cmentarna 40
Zarząd Spółki : Piotr Stachurski

Zespół specjalistów zajmujących się wdrażaniem nowoczesnych technologii z zakresu IT to:

Jan

dr inż.

kierownik biura

Piotr

mgr inż.

serwisant IT

Andrzej

mgr inż.

konsultant IT

Close

MINI SEJF DANYCH


Uwaga - linki !
Wszystkie wytłuszczone brązowe teksty i obrazki są linkami do "wyskakujących okienek" zawierających szczegółowe informacje.
Close

Cloud Backup & Recovery.

Nadrzędnym zadaniem oferowanej przez nas usługi jest ręczne lub automatyczne odtworzenia systemu IT klienta w dowolnej lokalizacji niezależnie od stopnia uszkodzenia danych źródłowych oraz bezpieczne min 2 poziomowe przechowywanie jego kopii.

Oferowany przez nas bezagentowy min 2 poziomowy system w wersji podstawowej składa się z:
 • aplikacji firmy ASIGRA, Cloud Backup & Recovery (DS-Client, DS-System), zapewniającej: Backup (kopiowanie i przechowywanie systemu, aplikacji, baz danych), Disaster Recovery Site ( przemyślane automatyczne przywracanie systemu IT po awarii z zapasowego centrum danych);
 • Serwerowni klienta - sieci LAN dla przechowywania kopii - Lokalny Sejf Danych instalowany w sieci LAN klienta
 • "Chmury" w Data Center, rozumianej jako Zapasowe Centrum Danych - Główny Sejf Danych.

Lokalny SEJF DANYCH (DS-Client) zachowuje się jak kolektor danych wykonując bezagentowo zadania backupu w sieci LAN klienta, przechowuje lokalnie skompresowane bloki danych (do szybkich odtworzeń produkcyjnych) i szyfrując je indywidualnym kluczem (ASE-256) oraz optymalizując wysyła do głównego Sejfu Danych nie obciążając serwerów źródłowych a jedynie moc obliczeniową kolektorów. Backupowane mogą być liczne aplikacje na poziomie obiektów, pliki, bazy danych w trybie online jak i różnorodne środowiska wirtualne.

Z Lokalnego Sejfu Danych do Głównego Sejfu Danych przesyłane są jedynie zmienione bloki podlegające dodatkowo deduplikacji, których jeszcze nie ma w miejscu docelowym automatycznie po lub w trakcie wykonywania procesu backupu. Cała transmisja niezależnie od wcześniejszego zaszyfrowania samych bloków danych jest również szyfrowana - nie jest wymagane zatem stosowanie dodatkowych tuneli VPN lub SSL
Ilość zainstalowanych lokalnych kolektorów jest dowolna, ponieważ licencje na ich użytkowanie udostępniamy bezpłatnie co pozwala zabezpieczyć wiele lokalizacji (oddziałów) klienta. Klient ponosi opłaty jedynie za sumaryczną ilość danych zgromadzonych w Głównym Sejfie Danych (recovery).


Główny Sejf Danych (DS-System) stanowi zdeduplikowane globalnie (dla wielu różnych instalacji Lokalnych Sejfów Danych) repozytorium (magazyn) zaszyfrowanych kluczami użytkownika bloków danych, pozwalając poprzez funkcję Disaster Recovery na odtworzenie danych źródłowych w jakimkolwiek miejscu w przypadku utraty całej lokalizacji Klienta. Oczywiście proces odtwarzania może się rozpocząć w miejscu składowania repozytorium Głównego Sejfu Danych, a więc np. w Data Center co pozwala skrócić czas odtworzenia do minimum.

Pewność odtworzeniową przechowywanych danych uzyskujemy dzięki procesom autonomicznego sprawdzania poprawności przechowywanych i transmitowanych danych oraz syntetycznym testom odtwarzalności danych.
Close

Cloud Backup & Recovery - technologia.


Backup
Backup, konfigurowany i wykonywany przez aplikację DS-Client, jest unikalny i działa w trybie Incremental Backup Forever, co minimalizuje wielkość potrzebnej przestrzeni w Głównym Sejfie Danych oraz czas transferu.
Tylko za pierwszym razem wszystkie skompresowane chronione dane / pliki z lokalnych Sejfów Danych po zaszyfrowaniu przesyłane są na Główny Sejf Danych jako kompletne bloki danych. Ze względu na ich rozmiar oraz często ograniczoną przepustowość sieci często za pierwszym razem są one przenoszone fizycznie na nośnikach.
Przy kolejnych backup-ach sprawdzane są sumy kontrolne i przenoszone są tylko zmienione bloki danych.
W ramach jednego zmienionego bloku danych też każdorazowo nie jest przesyłany cały blok ale w kolejnych backup-ach przesyłany jest skompresowany, zaszyfrowany zmieniony fragment bloku potocznie nazywany Δ delta (przyrost). DS-System co 10 taki backup synchronizuje i włącza Δ delty w blok.
Usunięcie części danych źródłowych nie powoduje automatycznego usunięcia ich kopii.
Dodatkowo w Głównym Sejfie Danych wykonywana jest globalna deduplikacja danych przenoszonych z wielu Lokalnych Sejfów Danych i tworzona jest ich replika dla celów odtworzeniowych.

Recovery
Recovery - odtworzenie całego utraconego wraz z infrastrukturą systemu IT jest bardzo proste. W pierwszej kolejności trzeba "postawić" w wybranej lokalizacji nowy serwer pracujący w identycznym środowisku jak zniszczony np. Windows Serwer 2012. Następnie instalujemy aplikację DS-Client i uwierzytelniami ją u administratora Głównego Sejfu Danych. Teraz pozostaje tylko ściągnięcie repliki kopii danych które są deszyfrowane i dekompresowane. Ze względu na wielkość plików dane często są przenoszone fizycznie na nośnikach.

Oferowany system umożliwia uruchomienie dowolnej ilości serwerów produkcyjnych i backupowanie ich na dowolną ilość kolektorów (lokalnych SEJFÓW DANYCH) stosując GRID (równoległe przetwarzanie) a dalej na Główny SEJF DANYCH zbudowany też w oparciu o GRIDY.
Close

Cloud Backup & Recovery - bezpieczeństwo.

 • 100% pewności odtworzenia zabezpieczanych danych w dowolnym miejscu i na dowolnym sprzęcie,
 • 100% gwarancji przesyłania i przechowywania wskazanych do ochrony danych,
 • Backup lokalny - kopia danych operacyjnych i krytycznych,
 • Bezagentowość - nie instalujemy oprogramowania na źródłach i zachowujemy dotychczasowy system backupu,
 • Continuos Data Protection - ciągła ochrona danych,
 • Disaster recovery - zapasowe centrum danych (replika) dla ich szybkiego odtworzenia w przypadkach awarii,
 • Minimum 2 lokalizacje przechowywania - niezbędne dla prawidłowej weryfikacji i odtwarzania np. serwerownia klienta i "chmura" w Data Center,
 • Szyfrowanie systemu podwójnym kluczem w tym wykorzystanie elektronicznego odcisku palca,
 • Autoryzacja lokalizacji klienta logującego się do Głównego Sejfu Danych,
 • Stosowanie w serwerowniach klienta sprzętu najwyższej jakości firm FUJITSU i Hewlett Packard.
 • Wbudowny skaner wyszukiwania uszkodzeń,
 • Wbudowany test odtworzenia bez alokacji zasobów,
 • Stworzenie planu odtwarzania razem z konfiguracją kopiowania,
 • Zapewnienie ciągłości funkcjonowania kluczowych dla prowadzonego biznesu aplikacji,
 • Ponad 550 tys. wdrożeń na całym świecie,
 • Certyfikacja przez Rząd Federalny USA,
 • Serwis 24h/7 dni w tygodniu z 2-4 h czasem reakcji.
Close

Cloud Backup & Recovery - wymagania instalacyjne.

 • Fizyczna lub wirtualna maszyna – zalecana niezależna, ale może to być również jedna z maszyn podlegających backupowi – wersja x64
 • Win 7,8,2012,Vista,,2008, 2012 RHEL, SUSE (również Open), Mac OS X
 • CPU 2 x 2 GHz
 • 4 GB RAM
 • Odpowiednia ilość storage dla cache oraz bufora – powyżej 1GB
Klient otrzymuje instrukcję instalacji DS-Client w języku polskim.
Close

Cloud Backup & Recovery - schemat.


Close

Cloud Backup & Recovery - backup .


Close

Cloud Backup & Recovery - częściowe recovery.


Close

Cloud Backup & Recovery - całkowite recovery.


Close

Cloud Backup & Recovery - schemat modułowy.